mvariant

Časté otázky

Je Váš nábytok skutočne drevený?
Masívny smrek, buk, jaseň a dub su dreviny z ktorých je náš nábytok vyrobený. Jedná sa vždy o čisté drevo. Pre dosiahnutie požadovanej konštrukčnej funkčnosti a vzhľadu sa na časť drevených veľkoplošných dielov používa drevená laťovka v kombiácií kvalitnou prírodnou drevenou dýhou. Len pri niektorých typoch výrobkov sa na chrbáty skriň, dná šuflíkov a úložných priestorov pod postele používa sololit-lisovaná drevovláknitá doska. Drevotrieska sa v našom nábytku nikdy nevyskytuje !

Špecifiká masívu a údržba dreveného nábytku.
Masívne drevo stále „žije“, dýcha a prispôsobuje sa okolitému prostrediu . Je citlivé najmä na náhle zmeny vlhkosti prostredia. Vtedy mení svoje rozmery .V extrémne suchých priestoroch zosychá a môže prasknúť,vo vlhkom naopak napúča a môže sa ohnúť. Povrchová úprava morením a lakovaním dokáže čiastočne toto pracovanieu dreva obmedziť. Pri udržbe a čistení nábytku sa riaďte pokynmi v návode na údržbu priloženému k výrobku.

Aké sú dodacie doby?
V závislosti na aktuálnom stave vyrobeného nábytku v našich predajniach a v centrálnom sklade si niektoré výrobky môžete kúpit ihneď, alebo objednať s dodacím termínom – podľa typov – je to 4, 6, resp. 8 týždňov.
Zdravotné matrace sú dostupné ihneď, alebo do 7 dní.

Doprava zakúpeného tovaru.
Každá z našich predajní spolupracuje s osvedčeným miestnym prepravcom , ktorý má skúsenosti s prepravou nábytku a v danej lokalite poskytuje najlepšie ceny. Dopravu Vám na požiadanie radi sprostredkujeme.